• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Понівечено та зі слідами тортур: Росія повернула тіло померлого британського волонтера

Сьогодні, 7 вересня, Росія повернула Україні тіло британського волонтера Пола Урі, який потрапив у полон у квітні у Запорізькій області та помер 10 липня. За фактом загибелі британця порушено кримінальне провадження

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець, повідомляє "ДС".

"Після більше ніж 1,5 місяці перемовин Російська Федерація повернула тіло закатованого британського волонтера Пола Урі… Остаточно причину смерті Пола Урі підтвердить судмедекспертиза, в належний спосіб поінформовано Посольство Великої Британії в Україні", — зазначив він.

За словами омбудсмена, на тілі волонтера були сліди порізів та тортур, а також були відсутні частини тіла.

"Я вже сьогодні я можу відповідально казати про те, що така смерть була насильницька. Людина просто не може витримати такі катування. Я бачив фото тіла загиблого і сумнівів не залишається", — додав він.

Лубинець наголосив, що вбивство Пола Урі є військовим злочином.

Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що Офіс Генпрокурора розпочав кримінальне провадження за фактом тортур та вбивства волонтера з Великобританії.

Попередньо встановлено, що у квітні 2022 р. під час здійснення волонтерської діяльності з евакуації мирного населення в Запорізькій області волонтера було незаконно захоплено російськими військовими та примусово перевезено на окуповану територію Донецької області. У липні 2022 року окупаційною адміністрацією РФ була поширена інформація про нібито загибель волонтера "внаслідок хвороби та стресу".

Як повідомляла "ДС", 10 липня громадянин Великобританії Пол Джонсон Ентоні Домінік Урі, який потрапив у полон бойовиків "ДНР", помер. За даними окупаційної адміністрації Донецької області, волонтер помер від "стресу та хвороб".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua