• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Призначення нового керівника "Слуги народу": політолог Бала назвав головний критерій відбору

Рішення щодо призначення нового керівника партії "Слуга народу" буде ухвалюватися в Офісі президента, і вирішальний внесок в нього зробить та людина, яка має на Володимира Зеленського найбільший вплив

Рішення щодо призначення нового керівника партії "Слуга народу" буде ухвалюватися в Офісі президента
Рішення щодо призначення нового керівника партії "Слуга народу" буде ухвалюватися в Офісі президента / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив політолог Віталій Бала в інтерв'ю "ДС", коментуючи ситуацію зі зміною очільника "СН".

Відповідаючи на питання, хто може стати новим головою партії, він зазначив: "Від Зеленського можна очікувати чого завгодно".

"Зрештою, самі претенденти могли запустити по Telegram-каналах чутки про своє призначення — можливо, саме так зробив, в тому числі й Давид Арахамія, який дійсно має шанси отримати підвищення. Але рішення все одно буде прийматися в Офісі президента, і вирішальний внесок в нього зробить та людина, яка має на президента найбільший вплив", — вважає політолог.

За його словами, ситуація покаже, чи буде при цьому Зеленський слухати одну сторону, чи спробує дотримуватися певного балансу. Але в будь-якому випадку партії влади потрібен "ефективний менеджер, якому треба починати в чомусь з нуля".

"Тому що ніхто фактично серйозно не займався СН, все було абсолютно формально, на папері, сьогодні це цілком очевидно", — пояснює Бала.

Він додав, що провладна команда призначає людей, виходячи не з компетентності та професіоналізму, а з точки зору "повної лояльності до хазяїна Банкової".

"Можливо, президенту Зеленському захочеться, щоб на чолі партії була жінка: зараз вже говорять про кандидатури народних депутатів Юлії Гришиної та Олени Шуляк. Якщо оберуть когось з них — зможуть говорити про дотримання якихось гендерних квот, як це було з призначенням в уряд Юлії Свириденко та Ірини Верещук. Проте, варто знову наголосити, що такі рішення залежать не від кимось логічно пояснюваних рішень, а від бажання або небажання гаранта Конституції призначати ту чи іншу особу", — наголосив політолог.

Як писала "ДС", голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко вирішив скласти повноваження після призначення першим віцеспікером Верховної Ради.

На думку Віталія Бали, зміна голови партії може бути пов'язана з "підкилимною боротьбою" всередині політсили.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua