• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рада дала "зелене світле" підписанню закону про олігархів

Верховна Рада провалила проєкти постанов щодо скасування результатів голосування за Закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" у другому читанні

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Жоден з 12 проєктів постанов про скасування рішення Верховної Ради України від 23 вересня про ухвалення документу у другому читанні та в цілому не набрав необхідної кількості голосів, передає "ДС".

Відповідні, проєкти постанов подавали народні депутати від опозиції Ірина Геращенко, Олексій Гончаренко, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Микола Княжицький, Михайло Бондар, Олег Синютка, Володимир В'ятрович, Ірина Фріз, Ростислав Павленко, Вікторія Сюмар, Марія Іонова та Василь Німченко.

Як писала "ДС", 23 вересня Верховна Рада прийняла закон про олігархів: законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

Тодішній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що процедура при голосуванні за закон про олігархів була порушена з метою "звести народних депутатів з правильного шляху".

У законі також містяться принципові протиріччя. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

Водночас представник президента в КСУ, глава робочої групи по законопроєкту про олігархів Федір Веніславський заявив, що Верховна Рада України не буде переголосовувати закон про олігархів через наявні в ньому суперечності.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua