• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Рада ухвалила лише кожен шостий закон Кабміну, — КВУ

Верховна Рада ухвалила лише 17% законопроєктів, внесених Кабінетом міністрів на чолі з Денисом Шмигалем

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Комітет виборців України, повідомляє "ДС".

"За даними КВУ законами стали лише 17% урядових законопроєктів… Всього за період із 5 березня 2020 року (призначення уряду Д. Шмигаля) по 17 січня 2022 року Кабінетом міністрів було внесено на розгляд ВР 442 проекти законів. Із них було прийнято (повернуто з підписом Президента) 78 законів", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед ухвалених Верховною Радою законопроєктів Кабміну були закони про протидію COVID-19, зміни до Закону "Про громадянство України" (про спрощене набуття громадянства іноземцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності України), зміни до Закону "Про лікарські засоби" (щодо державної реєстрації лікарських засобів), Закон "Про медіацію", зміни до законодавства щодо страхування сільськогосподарської продукції.

У КВУ зазначили, що цей показник у попереднього складу Кабміну під керівництвом Олексія Гончарука становив 22%.

Основною причиною низьких показників законодавчої роботи уряду стала недостатня підтримка з боку монобільшості. У середньому урядові законопроєкти підтримують лише 213 депутатів "Слуги народу" із 242. При цьому за законопроєкти авторства уряду голосує менше "слуг", ніж за інші неурядові законопроєкти.

"Монобільшість фактично саботує значну частину ініціатив уряду. Часто замість урядових законопроектів приймаються схожі документи, однак авторства народних депутатів "Слуги Народу". Лише 17% ухвалених законів – це вкрай низькі цифри, які свідчать про серйозні проблеми у взаємодії Верховної Ради та Кабінету міністрів", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Як повідомляла "ДС", за даними Комітету виборців України, залежність парламентської фракції "Слуга народу" від груп "Довіра" та "За майбутнє" різко зросла.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua