• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Разумков хоче розширити перелік посадовців, які мають декларувати зустрічі з олігархами

У президентському законопроєкті щодо деолігархізації варто розширити перелік осіб, які матимуть подавати декларацію про контакти з олігархами

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу голова Верховної Ради Дмитро Разумков, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Якщо ви дивилися законопроєкт, ви бачили, хто повинен декларувати зустрічі з представниками великого бізнесу або тими, хто потрапить до переліку олігархів. Я вважаю, що цей перелік має бути розширений за рахунок високопосадовців, які не обіймають політичні посади, але працюють у державних інституціях. Наприклад, апарат Верховної Ради України, керівництво апарату ВР, Офіс президента, державні секретарі", — зазначив спікер.

Разумков зауважив, що підтримує саму ідею декларування таких контактів.

"Я вважаю, що це правильно. Влада повинна бути відкрита, чесна. І якщо відбуваються такі заходи, то точно це не є поганим. Але треба чітко виписати механізм, тому що деякі наші колеги вже критикують, наводячи приклади, як це може виглядати іноді в реаліях", — сказав голова ВР.

Як писала "ДС", 3 червня на сайті Верховної Ради зʼявився текст законопроєкту №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Раніше, аналізуючи президентський законопроєкт, нардеп фракції "Голос" Ярослав Железняк зазначив, що олігархом особа визнається за рішенням Ради нацбезпеки і оборони.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що цей закон є важливим кроком на шляху до деолігархізації в Україні, однак в цілому цей процес потребує додаткових законодавчих важелів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua