• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Рішення суду в Гаазі про юрисдикцію у справі про захоплення українських кораблів очікують протягом пів року

Арбітраж в Гаазі може винести рішення про юрисдикцію у справі про захоплення Росією українських військових кораблів і моряків в Керченській протоці протягом шести місяців

Українська команда налаштована позитивно
Українська команда налаштована позитивно
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла "Укрінформу" директорка Департаменту міжнародного права МЗС Оксана Золотарьова, передає "ДС".

Вона зазначила, що українська команда налаштована позитивно.

"Ми налаштовані на серйозну битву. Ми знаємо, що у нас дуже хороші, професійні аргументи. У нас дуже хороша команда, саме юридичних радників — це професора з Франції та Нідерландів. Ми очікуємо, що рішення цього трибуналу буде протягом шести місяців", — сказала вона.

Золотарьова уточнила, що зараз проходять слухання виключно щодо юрисдикції. Питання розгляду справи по суті, оцінка вже безпосередньо того, що відбувалося, буде розглядатися на наступному етапі.

"Це ще кілька років, якщо ми переможемо, або коли ми переможемо в цих слуханнях щодо юрисдикції. І після цього вже ми перейдемо до питання в тому числі й компенсацій. Але ми впевнені, що за нами правда і за нами право", — підкреслила вона.

11 жовтня слово отримала російська сторона, 12-го виступатиме українська делегація.

"Ми покажемо: те, що сталося з нашими моряками, це не військова діяльність. І те, що вони сиділи за ґратами протягом дев'яти місяців, це ніяк не може вважатися військовою діяльністю. Ми покажемо, що кораблі були захоплені поза 12-мильної зони. і ми покажемо, що Конвенція ООН з морського права поширюється на ці дії. Ми доведемо, що наказ Міжнародного трибуналу з морського права є обов'язковим до виконання, і Росія порушила Конвенцію, не виконуючи його вчасно. Доведемо, що ми правильно зробили все при ініціюванні цього спору і при підготовці до проведення перших слухань", — заявила Золотарьова.

Як писала "ДС", 25 листопада 2018 року прикордонний корабель Російської Федерації протаранив буксир Військово-морських сил України, який здійснював плановий перехід з Одеси до Маріуполя в супроводі ще двох суден. РФ була заздалегідь проінформована про перехід українських кораблів. Три судна — "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу" — та їхній екіпаж захопили.

26 листопада 2018 року Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в Азовському морі підтримала президентський законопроект про введення воєнного стану в 10 областях на 30 діб.

28 листопада Київський райсуд в у анексованому Сімферополі заарештував всіх захоплених моряків. Російська сторона інкримінувала їм "незаконний перетин кордону Росії групою осіб за попередньою змовою", за що їм загрожувало до шести років позбавлення волі.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію доповісти про виконання рішення звільнити українських моряків і кораблі до 25 червня 2019 року. Також агресор повинен був повернути Україні три затриманих судна. Однак РФ не виконала рішення трибуналу.

30 серпня 2019 року моряки повернулися в Україну в межах масштабного обміну полоненими.

11 жовтня 2021-го в Гаазі почалися усні слухання у справі проти Російської Федерації про порушення нею імунітету українських військово-морських кораблів і їх екіпажів в Керченській протоці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua