• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Росія має повернути всі без винятку окуповані території інших держав, – експерт

Україна має ініціювати повернення Росією окупованих території всім народам і державам, у яких вона їх захопила

Валентин Гладких
Валентин Гладких
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив політичний експерт Валентин Гладких у себе в Facebook, передає "ДС".

За словами Валентина Гладких, всі розмови з Росією слід вести після повного перезавантаження політичного режиму в РФ, а починати діалог слід з відшкодування збитків. Йдеться не тільки про репарації та реституції — Росія має віддати усі території, які протягом кількох століть награбувала у народів, яким не пощастило жити поруч.

"Президент України оголосив нікчемними всі рішення Росії щодо приєднання окупованих територій. Наступний крок з боку України – ініціювання повернення всіх окупованих територій. Всім. Без винятку", — пише Гладких.

Валентин Гладких зазначає, що Естонія має повернути собі частину Ленінградської і Псковської областей, Фінляндія — Карельський перешийок і кілька островів у Фінській затоці, Німеччина – Кенігсберг. Китай претендує на землі на схід від Байкалу та свої історичні землі. Також Японія вже дозріла до повернення Курил, Грузія має відновити контроль над Абхазією і Осетією, а Молдова має викинути росіян з Придністров’я.

Політичний експерт згадав і про народи в РФ, які бажають мати власну державу.

"Важливо пам’ятати, що і в самій Росії є низка народів, які бажають встановити або відновити власну державність: Ічкерія, Бурятія, Татарстан тощо", — пише Валентин Гладких.

Щодо України, Гладких відзначає, що наразі йдеться виключно про окуповані Луганськ, Донецьк та Крим. Але слід пам’ятати про українську Кубань. Цілком можливо, в найближчій історичній перспективі це питання знову стане актуальним.

    Реклама на dsnews.ua