• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Росія не увійде до числа гарантів безпеки — Буча все змінила, — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія не увійде до числа гарантів безпеки України

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю телекомпанії ICTV, показаному в суботу у форматі телемарафону, передає "ДС".

"Сьогодні ми розглядаємо коло гарантів безпеки з держав-партнерів, яким довіряємо. Ми з ними розробляємо цей проєкт. Ми його розробили" — сказав президент.

Він дав зрозуміти що Росія за цим договором не стане гарантом української безпеки.

"Ми хочемо окремий договір. Сьогодні все дійшло до того, що цей договір передбачає коло держав-партнерів довкола України без Росії. Гарантери безпеки без Росії. Буча деякі речі змінила", — зазначив Зеленський.

За словами президента, двостороння розмова з Росією і з президентом РФ повинна відбуватись окремо від договору про гарантії безпеки. 

Він зауважив, що перемовини з Росією можливі, оскільки була виконана умова збереження життя захисників Маріуполя.

"Сьогодні ми бачимо, вони дали можливість, знайшли форму, щоб ці люди були живі, і вони їх вивезли. Далі буде обмін. Від результатів цих процесів також багато чого залежить", — додав президент.

Зеленський наголосив — важливо, щоб договір про гарантії безпеки був не папірцем, а реальністю, і щоб він став основою безпеки держави.

Президент Володимир Зеленський заявив, що повернення територій до лінії розмежування 23 лютого буде "перемогою", адже наразі потрібно берегти найцінніше – життя українських людей, зокрема військових. Він вірить, що війна завершиться переговорами, хоча й гібридними

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua