• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Росія відмовилася назвати причину стягнення військ до кордону з Україною

Російська сторона відмовилася назвати причину зростання військової присутності вздовж кордону з Україною, попри дію Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у коментарі МЗС України, інформує "ДС".

Як зазначається, 7 квітня Україна направила російській стороні офіційний запит з проханням роз’яснити причину зростання військової присутності Росії вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих територіях країни впродовж останніх днів.

"На жаль, російська сторона відмовилася надавати субстантивну інформацію відповідно до запиту, заявивши, що не веде такої діяльності. Подальші намагання української сторони залучити Росію до консультацій, спрямованих на зниження безпекової напруги, також були проігноровані російською стороною. Російська делегація бойкотувала і скликану Україною 10 квітня зустріч за участі інших держав-учасниць ОБСЄ", — заявили в міністерстві. 

В МЗС підкреслили, що відмова Москви виконувати положення Віденського документа "є черговим підтвердженням намірів РФ продовжувати військовий тиск та погрози силою щодо України". Там також закликали російську сторону відвести війська від кордону з Україною, припинити войовничу риторику і дезінформацію та почати добросовісно виконувати безпекові положення Мінських домовленостей.

Як писала "ДС", раніше спікер Української делегації у ТКГ, радник керівника Офісу президента Олексій Арестович назвав єдину умову, за якої Україна піде у наступ на Донбасі.

Нагадаємо, наприкінці березня головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. В останні кілька тижнів на Донбасі фіксується загострення, ЗСУ зазнають втрат.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua