• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Росіяни почали штурм Сіверодонецька, але не оточили його і швидко не просунуться, — аналітики

Російські війська почали прямі атаки на Сіверодонецьк, хоча ще не повністю оточили місто і навряд чи зможуть швидко просунутися в самому місті через брак навиків дій у міській забудові

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Експерти зазначили, що російські сили продовжують нарощувати позиції навколо міста, але ще не оточили українських захисників. ЗСУ тримають оборону на сході України і сповільнили просування окупантів.

"Російські сили, швидше за все, продовжать поступовий наступ і можуть найближчими днями оточити Сіверодонецьк, але російські операції навколо Ізюма залишаються в глухому куті, і російські війська, ймовірно, не зможуть збільшити темпи свого наступу", — йдеться в повідомленні.

Експерти додають, протягом війни російські війська погано себе показали в операціях серед міської забудови і навряд чи зможуть швидко просунутися в самому Сіверодонецьку.

Водночас голова ОДА Луганщини Сергій Гайдай заявив, що на околицях Сіверодонецька тривають бої, але місто не відрізане, і попри прогнози аналітиків, росіяни не зможуть захопити Луганщину в найближчі дні.

За його словами, ЗСУ вистачить сил тримати оборону Луганщини, проте не виключено, що задля того, аби не потрапити в оточення — доведеться відійти.

Він повідомив, що сепаратистські "ЗМІ" розповсюджують брехню командирів "ЛНР", що Сіверодонецьк нібито відрізаний. Росіяни зайшли в район готелю "Мир" та автовокзалу.

Траса Лисичанськ-Бахмут повністю прострілюється, пересування нею небезпечне. Однак, завезення гумвантажів та евакуація все одно можливі.

На Луганщині майже неможливо виходити на вулицю через щільність обстрілів.

Нагадаємо, за останніми даними Генштабу ЗСУ, російські війська продовжують безуспішно штурмувати околиці Сіверодонецька та пробує зайти в тил українських військ на Бахмутському напрямку.

Вчора президент Володимир Зеленський визнав, що ситуація на лінії фронту надзвичайно важка, але російські окупанти марно сподіваються надовго закріпитися в Лимані чи Сіверодонецьку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua