• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

"Відсьогодні українців можуть саджати у в’язницю за перехід вулиці на червоне світло", - політолог про абсурдність рішення суду щодо мера Чернігова

Рішенням, яке було винесено проти мера Чернігова Владислава Атрошенка, суддя прямо зізнався, що виконує політичну вказівку усунути мера Чернігова. Він відсторонив мера з посади, хоча судить Атрошенка за статтями, які передбачають лише штраф. З таким підходом можна саджати до в’язниці пішоходів, які перейшли вулицю на червоне світло

Владислав Атрошенко
Владислав Атрошенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила політична експертка Світлана Кушнір, проаналізувавши текст судового рішення, передає "ДС".

"Незважаючи на те, що судять Атрошенка за статтями, які передбачають штраф і нічого окрім штрафу, суд від себе, "від душі" так би мовити, придумає ще одну статтю, якою усуває мера від займаної посади на рік. Головний висновок. Суд може звільнити і, навіть, посадити будь-кого, бо йому так сказали згори. Якщо примітизувати. Відсьогодні українців можуть саджати у в’язницю за перехід вулиці на червоне світло. Звісно законом передбачений штраф, або попередження. Але суд від себе від душі або за вказівкою може додати: в’язниця. З якого дива? В документі прямо так і сказано: "для створення додаткового стримувального ефекту", — заявила Світлана Кушнір.

Політекспертка виклала фото судового рішення стосовно Атрошенка, в якому зазначено, що таке адміністративне стягнення, як позбавлення права обіймати посаду, застосовується судом "для створення додаткового стримувального ефекту для всіх суб’єктів на яких покладено виконання функцій держави".

"На зображенні — документ гідний музею авторитаризму. Якби він був не українською мовою, я б подумала, що це рішення якогось московського бассманного суду. Рішенням проти Атрошенка суддя прямо зізнався, що виконує політичну вказівку усунути мера Чернігова", — прокоментувала Кушнір. 

    Реклама на dsnews.ua