• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

Що сказав Сі у розмові із Зеленським: у ISW проаналізували заяви лідера Китаю

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) розібрали заяву лідера КНР Сі Цзіньпіна у розмові з президентом Володимиром Зеленським про "взаємну повагу до суверенітету та територіальної цілісності, яка є основою українсько-китайських відносин"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Інстутуту, передає "ДС".

"Заява Сі Цзіньпіна чітко виразила позицію Китаю щодо незалежності України, відкинувши заяви посла Китаю у Франції від 22 квітня про те, що пострадянським державам бракує основи для суверенітету", – пишуть в ISW.

Також в американському Інституті вивчення війни додали, що як український, так і китайський уряди "зачитують" розмову, згадуючи можливу роль Китаю в переговорах щодо ядерних питань.

"Прохолодна відповідь Росії на заклик Зеленського та Сі, ймовірно, є ще одним доказом невдоволення Росії небажанням Китаю встановити двостороннє партнерство без обмежень. Однак незрозуміло, чи дії Китаю відповідають китайській риториці. Згідно із заявами уряду США та журналістськими розслідуваннями, Китай може надавати Росії нелетальну військову допомогу", – підсумували в ISW.

Нагадаємо, у середу, 26 квітня, Зеленський та Сі Цзіньпін провели першу телефонну розмову з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У ході переговорів Сі закликав Україну та Росію якнайшвидше припинити вогонь.

Крім того, Китай відправить спеціального представника Євразії до України та інших країн для поглибленого спілкування з усіма сторонами щодо політичного врегулювання війни, яку Росія розв'язала проти нашої країни.

Також стало відомо, що Зеленський призначив Павла Рябікіна новим послом України у Китаї.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua