• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Шкарлет "не помітив" скарг на порушення в дисертації Киви, які надходили у МОН

Міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що в питанні дисертації народного депутата від ОПЗЖ Іллі Киви "жодного заперечення до Міносвіти не надійшло". Однак журналіст Данило Мокрик це заперечує

Реклама на dsnews.ua

Про це Шкарлет повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода,

"… От сьогодні документи зайшли в Міністерство освіти на експертизу.

Я точно впевнений, що фахівці міністерства і експертна рада зроблять фахову експертизу цієї дисертації (Киви – ред.). А далі будемо вирішувати на підставі фактів.

Освіта поза політикою, поза прізвищами. Освіта – це перш за все професійність і спроможність захистити той рівень або ту кількість знань, необхідних для здобуття того чи іншого рівня. Тому вирок – таке…

Ви знаєте, дуже багато спротиву у соцмережах. Жодного заперечення до Міносвіти взагалі не надійшло", — сказав Шкарлет.

Цю інформацію, однак, заперечив журналіст Bihus.Info Данило Мокрик.

"В інтервʼю Радіо Свобода він (Шкарлет – ред.) сказав, що Міносвіти не отримало жодної інформації про порушення в дісєрі Киви…

Це – брехня. Через декілька днів після захисту ми з юристами BIHUS.Info скерували до МОНу заяву, в якій вказали на всі основні порушення в дисертації.

З Міністерства отримали відповідь, що відомості будуть враховані", — написав Мокрик у Facebook.

Як повідомляла "ДС", 26 квітня 2021 року нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива захистив дисертацію на тему "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)". Атестаційна комісія в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України одноголосно підтримала захист дисертації.

Журналістів не допустили до процесу захисту дисертації.

Під час захисту дисертації Ілля Кива не зміг відповісти на питання, який сенс він вкладає в поняття "демократичний євроінтегрований державний апарат", і пообіцяв відповісти на дане питання "в наступній роботі".

За інформацією низки ЗМІ, кандидатська дисертація Іллі Киви має ряд істотних недоліків, які нівелюють її наукову цінність, а супровідні документи до неї — підроблені.

Відзначимо, що самого міністра Шкарлета звинувачують в плагіаті в його наукових роботах. 11 вересня Комітет з етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти у відповідь на численні скарги підтвердив, що в кількох роботах т. в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета є факти плагіату.

Верховна Рада призначила його міністром мінімальною більшістю з ймовірними порушеннями регламенту, попри незгоду профільного комітету та протести студентів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua