• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ЗМІ знайшли в дисертації нардепа ОПЗЖ ті ж підробки, що й у Киви

Нардеп від ОПЗЖ Віктор Чорний захистив кандидатську дисертацію з державного управління з фальсифікаціями, аналогічними тим, які знайшли у дисертації його соратника по фракції Іллі Киви

Віктор Чорний
Віктор Чорний / zagittya.com
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.info, передає "ДС".

Відзначається, що Чорний захищався в МАУП на місяць раніше, ніж Кива, тобто в березні. Заступником голови спеціалізованої вченої ради на захисті був Володимир Гурковський — науковий керівник Киви.

"У своїй дисертації на тему "Формування і реалізація механізмів запобігання та протидії корупції в органах державної влади (на прикладі країн ЄС та України)" Віктор Чорний подав довідку про практичне впровадження від ГО "Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління" з очевидно підробленим підписом Ольги Руденко. Таку ж довідку з підробленим підписом до своєї кандидатської дисертації подавав і нардеп Ілля Кива. У Киви цю довідку потім "заднім числом" замінили, а в дисертації Віктора Чорного вона залишилася", — пишуть журналісти.

Сам депутат в коментарі сказав, що "не знає такого, що у мене є якесь щось, що не відповідає законодавству України".

Віктор Чорний, як і Кива, посилається в роботі на сфальсифікований збірник матеріалів науково-практичної конференції, що відбулася в МАУП у 2018 році. Чорний вказує себе учасником цієї конференції і посилається на те, що його матеріал нібито опублікований в офіційному збірнику на сторінках 149-151. Однак офіційний друкований збірник, який є в редакції Bihus.Info, містить тільки 144 сторінки, і в ньому немає матеріалів Віктора Чорного.

Оксана Пархоменко-Куцевол, яка буда координаторкою тієї конференції і збирала матеріали для збірника, підтвердила Bihus.Info, що Віктора Чорного не було серед учасників тієї конференції. Чорний на це сказав, що координатор щось наплутала.

"Очевидно, Віктор Чорний посилається на сфальсифікований збірник науково-практичної конференції, який після захисту Ківи раптово був розміщений на сайті МАУП і "висів" там кілька днів. Згодом проректор МАУП Сергій Храпатий пояснив, що цей збірник — підробка, яку шахрайським чином опублікували на сайті вузу", — пише видання.

Ще один спільний момент в дисертаціях Віктора Чорного та Іллі Киви — автор файлів дисертацій. У метаданих обох дисертацій вказано одного і того ж автора — DOVGAL.

Як повідомляла "ДС", 26 квітня 2021 року нардеп від ОПЗЖ Ілля Ківа захистив дисертацію на тему "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)". Атестаційна комісія в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України одноголосно підтримала захист дисертації.

Після захисту дисертації Кива вийшов до журналістів, яких не пустили на захід.

За інформацією низки ЗМІ, кандидатська дисертація Іллі Киви, має ряд істотних недоліків, які нівелюють її наукову цінність. Також супровідні документи до неї — підроблені.

У червні Міністерство освіти і науки отримало кандидатську дисертацію Ківи на перевірку.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua