• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Соціологи розповіли, які проблеми найбільше турбують українців (ІНФОГРАФІКА)

Основними двома проблемами в Україні, порівняно з іншими, громадяни називають низькі зарплати, пенсії (38%), а також війну на Донбасі (38%)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати соціологічного дослідження "Рейтинги і антирейтинги політиків. Соціологічні підсумки 2021 року", яке провів Український інститут майбутнього, передає "ДС".

"Основними двома проблемами в Україні, порівняно з іншими, громадяни називають низькі зарплати, пенсії (38%), а також війну на Донбасі (38%), яка очікувано посіло перше місце в грудні з огляду на тривожні повідомлення з російсько-українського кордону. На другому місці також дві проблеми: високі комунальні тарифи, введення тарифу за транспортування (33%) та корупція (31%). Ці проблеми були одними з основних, які непокоїли громадян, впродовж всього 2021 року. На умовному третьому місці стоїть проблема зростання цін на основні види товарів (28%). Проблема пандемії коронавірусу (24%) дещо втратила свою актуальність порівняно із жовтнем, втім її згадують набагато частіше, аніж на початку року", — зазначають соціологи.

Вісім хвиль досліджень показали, що між різними соціально-демографічними групами немає різких розбіжностей у визначенні найбільш актуальних проблем України. 

Метою опитування є Оцінка соціально-політичних настроїв населення України

Географія: Україна (національний проект)

Обсяг вибірки: 2400

Терміни проведення: 28.11 – 10.12.2021

Методологія: Опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR"

Дизайн вибірки: Генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, за результатами дослідження, більшість громадян (67%) характеризують напрям розвитку подій в Україні як неправильний.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua