• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

CША в ОБСЄ попередили, що плани Кремля в Україні включають її дестабілізацію

Сполучені Штати висловлюють занепокоєння планами Росії з ескалації в Україні, включаючи масштабну військову операцію та зусилля з дестабілізації нашої країни зсередини

Московський Кремль, ілюстративне фото
Московський Кремль, ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кортні Острієн під час засідання Постійної ради цієї організації, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Ми, як і раніше, глибоко занепокоєні свідченнями того, що Росія має плани щодо значної ескалації проти України, включаючи масштабну військову операцію та зусилля з дестабілізації України зсередини. Ми, як завжди, дуже уважно спостерігаємо за регіоном і будемо продовжувати тісно консультуватися з союзниками та партнерами з цього питання", — заявила вона.

Американська дипломатка зазначила, що Сполучені Штати змусять Росію понести велику ціну та наслідки, "якщо вона вдасться до подальших агресивних дій". "Ми також закликаємо Росію припинити спроби інтеграції громадян України та української території, яку вона контролює, шляхом паспортизації, економічного прив'язування та змін у системі освіти", — додала Острієн.

Вона наголосила на тому, що триваюча агресія Росії проти України, поруч з нарощуванням військових сил на кордоні, "є найбільшою загрозою безпеці, з якою сьогодні стикається Європа".

"Порушуючи суверенітет свого сусіда та підриваючи його територіальну цілісність, Росія прагне перешкодити Україні йти вільно обраним нею шляхом повної євроатлантичної інтеграції", — заявила очільниця американської місії в ОБСЄ.

Як повідомляла "ДС", 9 грудня у ФСБ РФ повідомили, що корабель управління "Донбас" ВМС України знявся з рейду порту Маріуполь і вирушив у напрямку Керченської протоки.

Проте у штабі ООС спростували повідомлення ФСБ Росії. "Судно ВМС Збройних Сил України "Донбас" не входило до чутливих зон. Корабель виконує завдання у своїх територіальних водах. Наразі "Донбас" повертається на базу", — заявили в штабі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua