• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

США відправили до України реактивні системи залпового вогню

Сполучені Штати почали постачати Україні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) та працюють з іншими союзниками по НАТО, щоби Україна отримала більше реактивних систем

Вікторія Нуланд
Вікторія Нуланд / AFP/Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв’ю "Європейській правді" розповіла заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд, передає "ДС".

Вона зауважила, що реактивні системи залпового вогню, а також артилерія, є в останньому пакеті допомоги від США, та окремо наголосила, що постачання систем вже відбувається.

"Системи РСЗВ ми вже постачаємо", — сказала Нуланд.

Вона додала, що США зараз працюють з іншими союзниками по НАТО з метою, щоби Україна отримала більше реактивних систем.

Окремо вона торкнулась питання боєздатності українських літаків, зауваживши, що є вже кілька держав НАТО, які постачають Україні складові, які дозволяють їй підняти у повітря більше літаків. 

"І ви зараз маєте більше літаків на бойовому чергуванні, аніж ще тиждень тому, саме у результаті того, що ви отримали від союзників запчастини та інше до них… Отже, щоби бути абсолютно чіткою, перерахую: РСЗВ вже постачаються; є союзники, які працюють над літаками; а крім цього, є величезна кількість запчастин для військових літаків, які вже змінюють ситуацію", — заявила вона.

Як писала "ДС", США виділить Україні додатковий пакет військової допомоги на суму $800 млн та фінансової допомоги $500 млн. Це вже третій пакет на $800 мільйонів, які США виділили від початку російського вторгнення. До другого пакета допомоги США увійшли бронетранспортери, артилерійські системи, гелікоптери та безпілотники. 

У Пентагоні деталізували вміст нового пакету військової допомоги для України, про який у четвер, 21 квітня, оголосив президент США Джо Байден.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua