• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Стефанчук сказав, коли буде підписаний закон про олігархів

Закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" буде підписаний після розгляду 12 блокуючих проєктів постанов

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми вирішуємо це питання, як воно буде. Поки ми знаємо, що є 12 блокуючих постанов. Подивимося, чи будуть вони підтримуватися, чи ні. Після цього буде вирішуватися доля підписання цього законопроєкту", — сказав спікер.

Він також висловив надію, що парламентарії розглянуть відповідні проєкти постанов на наступному пленарному тижні, а саме 19 або 20 жовтня.

Відзначимо, на момент прийняття закону в другому читанні 23 вересня спікером Верховної Ради був Дмитро Разумков. Однак він не встиг підписав закон до відкликання з посади, оскільки блокуючі проєкти постанов не були відхилені. У зв'язку з цим виникає колізія щодо того, чи має право Руслан Стефанчук, який був обраний спікером 8 жовтня, підписувати документ.

Як писала "ДС", 23 вересня Верховна Рада прийняла закон про олігархів: законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

Тодішній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що процедура при голосуванні за закон про олігархів була порушена з метою "звести народних депутатів з правильного шляху".

У законі також містяться принципові протиріччя. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

У той же час представник президента в КСУ, глава робочої групи по законопроєкту про олігархів Федір Веніславський заявив, що Верховна Рада України не буде переголосовувати закон про олігархів через наявні в ньому суперечності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua