• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Суд відправив колишнього главу аеропорту "Бориспіль" на 5 років за ґрати

Екскерівника "Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Євгена Дихне засудили до 5 років позбавлення волі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби САП, передає "ДС".

"1 березня 2023 року колегія суддів ВАКС оголосила вирок, яким колишнього керівника державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та начальника служби орендних відносин визнано винуватими у зловживанні службовим становищем, що завдало понад 15,7 млн грн збитків, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Колишньому керівнику ДП "МА "Бориспіль" суд призначив покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом у розмірі 8,5 тис. грн.

Начальнику служби орендних відносин – 4 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом у розмірі 8,5 тис. грн", — сказано у повідомленні.

Апеляцію на рішення суду можна подати протягом 30 днів до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Водночас у юридичній компанії "Міллер", яка представляє інтереси відповідача, вже заявили, що подаватимуть апеляцію, а вирок ще не набув чинності.

"Євгеній Дихне, будучи в.о. гендиректора аеропорту "Бориспіль", у 2016 р. підписав договори, за якими площі летовища передавалися потенційним орендарям на час, поки Фонд держмайна проводив конкурс. Фонд — розпорядник не квапливий, який не працює за KPI у вигляді строків, і конкурси за договорами, які сьогодні стали фатальними для Дихне, тривали близько двох років. Це означає, що два роки пасажири аеропорту не отримували б послуги в непрацюючих закладах, а сам аеропорт мав би сплачувати покриття експлуатаційних витрат на неорендованих площах замість того, щоб отримувати надходження від орендних платежів. Аналогічні договори підписували усі директори "Борисполя", починаючи з 2011 року", – зазначили адвокати.

Там нагадали, що під управлінням Дихне аеропорт "Бориспіль" вдвічі наростив пасажиропотік та вийшов із фінансових збитків у великий плюс: у 2016 р. прибуток становив 1,7 млрд грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua