• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Тупицький подав до суду на Конституційний суд і вимагає 900 тис. грн

Колишній глава Конституційного суду Олександр Тупицький подав до Окружного адміністративного суду позов проти КСУ і вимагає виплатити 900 тис. грн винагороди

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Окружного адмінсуду, передає "ДС".

"Окружним адміністративним судом міста Києва зареєстровано позов Олександра Тупицького до Конституційного Суду України. Серед вимог позову – визнати протиправною бездіяльність КСУ щодо непогашення перед позивачем заборгованості, що виникла через невиплату йому в повному обсязі винагороди судді Конституційного Суду України в період з 18 квітня по 28 серпня 2020 року та зобов’язати КСУ виплатити її", — сказано в повідомленні.

Відзначається, що, на думку Тупицького, виплата винагороди судді КСУ протягом цього періоду здійснювалася з порушенням законодавства. У звʼязку з цим він просить Окружний адміністративний суд міста Києва зобовʼязати КСУ виплатити йому понад 900 тис. грн.

Зараз ОАСК вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua