• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Тупицький вирішив залишитися в кріслі глави Конституційного суду за допомогою ОАСК

В Окружний адміністративний суд Києва надійшли дві заяви від Олександра Тупицького і Олександра Касмініна, укази про призначення яких на посаду суддів Конституційного Суду були скасовані президентом Володимиром Зеленським

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Заявники крім іншого вимагають від ОАСК заборонити будь-які дії, спрямовані на припинення їх повноважень та звільнення, інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Зокрема, серед вимог зазначених заяв — заборонити заступнику голови КС Сергію Головатому і будь-яким іншим службовим та посадовим особам вчиняти дії, спрямовані на припинення повноважень і звільнення Олександра Тупицького з посади судді і голови КС, Олександра Касмініна — з посади судді КС у зв'язку з прийняттям відповідних указів президента України", — повідомили в Окружному адмінсуді.

Крім того, ОАСК просять призупинити дію розпоряджень КС, згідно з якими Тупицькому і Касмініну були тимчасово зупинені виплати винагороди судді КС і зупинено використання ними державного майна і транспортних засобів.

Заяви надійшли до суду до подачі самих позовів, як це передбачено положеннями Кодексу адміністративного судочинства України. Зараз судом вирішується питання наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року Володимира Зеленського відсторонив від виконання обов'язків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і пов'язано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua