• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Туреччина та Росія не домовилися про розблокування українських портів

Переговори міністрів закордонних справ Туреччини та Росії Мевлюта Чавушоглу та Сергія Лаврова про розблокування українських портів для експорту зерна, які пройшли в Анкарі сьогодні, 8 червня, завершилися безрезультатно

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол України у Туреччині Василь Боднар, передає "ДС".

"Як ми розуміємо поки що з публічної комунікації, йдеться тільки про те, що "домовились домовлятися", що немає ніяких конкретних домовленостей, і їх не може бути без нас. Турецька сторона отримала інформацію від російської сторони, яка їхня позиція, і тепер ми очікуємо на комунікацію між українською й турецькою стороною, щоб віднайти спільні точки дотику", – заявив Боднар.

Крім того, тривають переговори щодо механізму розблокування українських портів на Чорному морі за посередництва ООН.

"Російська сторона, як правило, грає в свої дурні ігри: вони намагаються вклинитися в процес догляду за суднами, продовжити блокування, нав’язати якісь свої нереальні пропозиції. Я абсолютно впевнений, що їм це не вдасться", – наголосив Боднар.

За його словами, перш за все, росіяни мають відійти, розблокувати ці порти, після чого "можна буде говорити про проведення розмінування і вихід кораблів із портів для того, щоб, перш за все, забезпечити собі безпеку і друге – вивозити безпечно зерно". Але поки що реальних кроків РФ у цьому напрямку немає.

Як писала "ДС", Росія вже вивезла до Сирії близько 100 тисяч тонн зерна, вкраденого в Україні з початку повномасштабної війни.

7 червня з окупованого Мелітополя у напрямку захопленого Криму виїхали 11 вагонів із зерном.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua