• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У МВС розповіли, як держава готується карати військовозобов'язаних втікачів

Держава шукає "золоту середину" у проблемі покарання для тих військовозобов'язаних, хто виїхав незаконно з України під час війни

Реклама на dsnews.ua

Про це глава МВС України Ігор Клименко заявив у інтерв'ю "Українській правді", передає "ДС".

"Тут золоту середину треба знайти. Не закидати, що ми нікого не пустимо, або всіх пустимо, або той сяде в тюрму, той не сяде. Держава має виробити загальний підхід до цієї проблеми. Тому що ця проблема в подальшому буде соціальною — несприйняття однією верствою населення ту верству населеення, яка втікла просто від війни", — каже він.

Клименко не виключив, що в якості покарання можливо, буде адміністративний штраф після повернення до України.

"Звичайно, якщо вони проїхали за підробленими документами — це вже кримінальна відповідальність", — піждкреслив голова МВС.

Він також додав, що в цьому питанні є як юридична сторона, так і моральна.

"Моральна сторона це відчуття справедливості тих хлопців, які сидять в окопах, які забезпечують життєдіяльність країни і тих хто вже 19 місяців перебуває за кордоном, ну хто менше, хто пізніше виїхав. Ми зараз дискутуємо по юридичним нормам, які мають цю справедливість і юридично і морально звести до одного", — додав він.

Клименко наголосив, що "ті, хто виїхав легально, це зовсім інша історія", а інші порушили закон, тому що як правило виїхали не легально.

"Нелегально виїхав через систему "Шлях", нелегально виїхали через документи ВЛК та МСЕК, нелегально виїхав у відрядження, або на навчання. Тому, звичайно що тут держава зараз шукає золоту середину, щоб цих людей можна було повернути в Україну", — констатував він.

Як писала "ДС", 18 вересня радник голови Офісу президента Михайло Подоляв заявив, що громадяни, які ховаються від мобілізації за кордоном, в Україні матимуть проблеми із законом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua