• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У МЗС України здивовані заявою генпрокурора Молдови щодо Чауса

У Міністерстві закордонних справ заявили, що розслідування всіх обставин в справі Миколи Чауса можливе лише при повній взаємодії української та молдовської сторін. Також відомство зі здивуванням сприйняли інформацію від Молдови

Микола Чаус
Микола Чаус / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у коментарі, наданому пресслужбою МЗС "Українській правді", передає "ДС".

"Україна неодноразово заявляла про готовність до максимальної співпраці із Молдовою в справі Миколи Чауса. Це питання обговорювалося як на рівні президентів, так і міністрів закордонних справ.

Наша позиція чітка: всі обставини справи має встановити розслідування по лінії правоохоронних органів.

12 травня ОГП отримав клопотання Генеральної прокуратури Молдови про надання правової допомоги в рамках відкритої кримінальної справи. 17 травня українська сторона звернулася до молдовської із запитом на отримання додаткової інформації, без якої виконання міжнародно-правової допомоги було унеможливлене.

На цьому тлі викликають здивування заяви про завершення розслідування в Молдові в односторонньому порядку. Логічне питання: а чи дійсно була зацікавленість у встановленні істини чи натомість було завдання реалізувати гучний політичний процес із заздалегідь визначеним результатом? Роль третьої сторони в цій ситуації очевидна. Її мета – дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Молдові та спробувати зруйнувати українсько-молдовські відносини.

Переконані, що встановлення всіх обставин в справі Миколи Чауса можливе лише при повній взаємодії української та молдовської сторін", — йдеться у коментарі МЗС України.

Нагадаємо, генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло заявив, що до викрадення в Молдові колишнього судді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса причетні представники державних структур в Україні.

Як повідомляла "ДС", 3 квітня група невідомих озброєних чоловіків в центрі Кишинева викрала суддю Миколу Чауса, якого в Україні підозрюють у корупції. 4 квітня зʼявилася інформація про те, що Чаус незабаром буде доставлений в Україну.

Глава МВС Молдови Павло Войко пізніше заявив, що Чауса викрали іноземці та вивезли на територію України. Дружина колишнього судді Світлана Чаус впевнена, що до викрадення її чоловіка причетна українська влада. Пізніше СБУ відкрила кримінальне провадження за фактами викрадення Миколи Чауса в Молдові і незаконного переправлення його через державний кордон.

Чаус записав відео, в якому анонсував повернення в Україну і співробітництво зі слідством. У ЗМІ зʼявилися припущення, що одіозного суддю змусили зробити запис. Незабаром він записав друге відео.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua