• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Вагнергейт": У Зеленського погрожували кримінальним переслідуванням ексрозвідникам ГУР

Колишній співробітник Головного управління розвідки (ГУР МОУ) Роман Червінський заявив, що розвідникам, причетним до спецоперації із затримки "вагнерівців", погрожували з Офісу президента кримінальним переслідуванням

Роман Червінський
Роман Червінський
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Свобода слова з Савіком Шустером" на телеканалі "Україна", передає "ДС".

"Спочатку були погрози звільненнями, кримінальними провадженнями, які передавалися нібито з Офісу президента. Після наради в Офісі президента нам передавалися такі "посили" — "що ви будете притягнуті до відповідальності, ви маєте мовчати!" Були пропозиції (розвідникам ГУР, – "ДС") сказати, що операції не було. Саме у двадцятих числах лютого цього року ми були в керівників наших підрозділів, і вони це говорили прямим текстом, що "або мовчіть"… Взагалі намагалися переконати нас, мене особисто – ту людину, яка провела не менше 10 операцій – що це була російська операція. Мені було смішно, і тому я не мав бажання з ними про це говорити. І тому почалися погрози. Вони сказали, що вони анулюють наші паспорти, що вони почнуть кримінальні провадження", — зазначив Червінський.

Червінський додав, що після публікації документів про зміст спецоперації на facebook-сторінці журналістки Яніни Соколової, в ГУР звільнили майже всіх розвідників, причетних до розробки спецоперації.

Розвідник додав, що в нього є свідчення тиску влади на тих розвідників, які зберегли посади. Мовляв, хтось із владних кабінетів пропонував долучитися звільнених розвідників до наклепу офіцерів, включно з Червінським, які керували спецоперацією, або ж інакше їх звільнять чи будуть переслідувати.

Червінський вважає, що матеріали про проведення спецоперації були знищені та підроблені, щоби приховати державну зраду серед вищого керівництва держави.

Колишній розвідник ГУР Юрій Семенюк додав, що знищення таких документів є кримінальною відповідальністю, адже такі документи охороняються впродовж 5 років державною таємницею.

Нагадаємо, сюжет американського телеканалу CNN підтвердив підозри про причетність української влади до зриву спецоперації із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера", а також актуалізував претензії до глави Офісу президента Андрія Єрмака.

Також, за даними журналістів-розслідувачів Bellingcat, керівник ОПУ Єрмак пропонував перенести на тиждень операцію із затримання найманців приватної військової компанії "Вагнера".

Як писала "ДС", голова Офісу президента України Андрій Єрмак відвідав 30 листопада Держбюро розслідувань, де дав свідчення у справі "вагнерівців".

Пізніше колишній очільник ГУР МОУ Василь Бурба розкрив деталі отримання вказівки про перенесення спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнера".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua