• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

У звільненому Лимані почали ексгумувати тіла вбитих українців (ФОТО, ВІДЕО)

Правоохоронці ексгумували перші 20 тіл на місці масового поховання загиблих від рук окупантів у місті Лиман – серед жертв загарбників є військові ЗСУ і діти

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила Національна поліція, передає "ДС".

На місці розкопок працюють слідчо-оперативні групи, криміналісти та судмедексперти спільно з прокуратурою. У перші дні було піднято 20 тіл цивільних і військовослужбовців ЗСУ.

Поліція повідомляє, що нині розкопки тривають на двох локаціях: за попередньою інформацією, в одній поховано близько 200 цивільних, інша є братською могилою військовослужбовців ЗСУ. Серед жертв є діти.

Зазначається, що цивільні поховані в одиночних могилах, військові – у траншеї завдовжки 40 метрів.  

Очевидець розповів поліції, що за наказом російських загарбників він поховав близько 20 українських захисників. Серед загиблих також є родина з двома маленькими дітьми.

На деяких могилах є таблички з даними померлих, інші – безіменні.

У поліції підкреслили, що у всіх випадках відбирають біологічні зразки та призначають експертизи для ідентифікації загиблих і встановлення причин їхньої смерті.

Роботу ускладнює те, що більшість тіл перебувають у стані змін, є пакет, в якому тільки кістки.

Загалом з 29 вересня поліція виявила у звільнених населених пунктах Донеччини 87 тіл, із них уже ідентифікували 38 цивільних мешканців.

За попередніми даними, більшість людей загинули внаслідок осколкових поранень або з природних причин. Є загиблі з вогнепальними ушкодженнями. 

Повідомляється, що днями у Святогірську відбулося перезахоронення 21 людини, котрі загинули під час окупації та були поховані у дворах будинків. Їхні особи встановлені, а їхні рідні мали змогу попрощатися з померлими.

Нагадаємо, у п'ятницю, 23 вересня, у звільненому від росіян місті Ізюм Харківської області закінчили ексгумацію масового поховання – загалом підняли 436 тіл, серед яких є жінки та діти.

Серед тіл з масового поховання в Ізюмі Харківської області, які були ексгумовані у п’ятницю, 99% мають ознаки насильницької смерті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua