• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Україна готова якнайшвидше інтегруватися до НАТО через ПДЧ, — Таран

Україна готова до якнайшвидшої інтеграції до НАТО через механізм Плану дій щодо членства

Андрій Таран
Андрій Таран
Реклама на dsnews.ua

 Про це заявив міністр оборони України Андрій Таран, коментуючи підсумкове комюніке саміту Північноатлантичного Альянсу, передає "ДС" з посиланням на Міністерство оборони України.

"Вітаю заяву лідерів Альянсу, якою підтверджується рішення, ухвалене у 2008 році на Бухарестському саміті НАТО про те, що Україна стане членом Альянсу. Геополітично важливо, що наша держава продовжує бути у порядку денному Альянсу. Вдячні НАТО за взаємодію і політику відкритих дверей", — йдеться у коментарі.

Він зазначив, що таке партнерство є вкрай важливим і Україна відчуває підтримку організації у протистоянні глобальним загрозам, таким як агресивні політика та дії Росії.

Таран також повідомив, що Україна готова до нового рівня співпраці, який передбачатиме швидшу інтеграцію України в безпекову архітектуру Альянсу. "Розраховуємо на розуміння з боку партнерів, що надання у найближчій перспективі Плану дій щодо членства стало б гарантією незворотності руху України до своєї стратегічної мети, закріпленої в Основному законі держави — європейської та євроатлантичної інтеграції", — підкреслив міністр.

Як повідомляла "ДС", в підсумковому комюніке саміту НАТО від 14 червня зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг пообіцяв підтримку України з боку країн-членів в питанні вступу.

Президент Володимир Зеленський висловив подяку лідерам країн Альянсу, однак висловив жаль у звʼязку з відсутністю конкретних термінів надання Україні ПДЧ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua