• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Україна отримає грант від Світовогу банку: куди підуть гроші

Світовий банк виділить Україні грант у розмірі $10 млн на відновлення медичної галузі

Реклама на dsnews.ua

Гроші виділені в межах нового спільного проекту Міністерства охорони здоров'я України та Світового банку "Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя" (HEAL Ukraine), повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Кошти в рамках підписаної угоди будуть розподілені на критично важливі для системи охорони здоров'я напрями: розвиток фізичної та психологічної реабілітації, попит на яку в умовах війни постійно зростає, а також відновлення доступу до медичної допомоги на постраждалих від війни територіях", – сказав голова МОЗ Віктор Ляшко.

Зазначається, що половину цих грантових коштів Україна спрямує на надання послуг з реабілітації та послуг у сфері психічного здоров’я, а ще $5 млн - на відновлення надання медичних послуг у закладах охорони здоров’я, які постраждали від війни.

Зокрема, йдеться про підготовку до розширення масштабів надання послуг у сфері охорони психічного здоров’я та реабілітації. Також за кошти нового гранту буде профінансовано відновлення та модернізацію лікарняної допомоги.

В МОЗ наголошують, що ворожі атаки зруйнували або пошкодили не менш як 1 500 обʼєктів медичних закладів. Тобто понад 5% від загальної кількості закладів по країні зараз не мають змоги працювати і надавати допомогу населенню, стан здоров’я якого значно погіршився внаслідок війни. Відновлення лікарень потребуватиме значних фінансових ресурсів і часу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua