• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна веде переговори з Туреччиною про спільне будівництво корветів для ВМС України

Реклама на dsnews.ua

Україна обговорює з Туреччиною про спільне будівництво нових корветів для ВМС України. Йдеться про турецький проєкт, який буде локалізований на українських підприємствах

Про це йдеться в повідомленні віцепремʼєр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського, передає "ДС" з посиланням на Defense Express.

"Перший корвет може бути виготовлений з нашою участю на території Туреччини, а всі наступні вже будуть виготовлятися на українському підприємстві. Тут у нас в Україні, а не в Туреччині. Це важлива умова", — підкреслив Уруський.

При цьому чиновник пояснив, що детальних переговорів, за цим проєктом з турецькою стороною поки не було, проте підтвердив інформацію про певну зацікавленість Міністерства оборони України в турецьких корветах.

Також міністр відзначив важке становище української суднобудівної галузі.

"У нас ситуація дійсно дуже критична в суднобудівній галузі. На сьогодні, у нас, в концерні "Укроборонпром", фактично два державних підприємства залишилося, що мають відношення до кораблебудування", — сказав Уруський.

Він пояснив, що одне з них це конструкторське бюро (ДПЦК), а друге — ДП "Миколаївський суднобудівний завод", який через велику кількість проблем швидше можна назвати судоремонтним. Практично всі інші приватні кораблебудівні підприємства, поряд з найбільшим — ЧСЗ (на якому власне колись і почалося будівництво українського корвета) теж в досить важкому стані.

"На сьогодні, я так розумію, Міністерство оборони не бачить доцільності продовження будівництва корвета в своїх інтересах. Зате розглядається питання — це вже предмет переговорів, якщо буде прийнято остаточне рішення по Туреччині — то яким чином використовувати ті напрацювання, які були по нашому корвету, до будівництва корвета дещо іншого класу", — зазначив Уруський.

"Підприємство яке реально розвивається сьогодні, це "Нібулон". Яке дійсно може служити базою на сьогодні. Де ми реально можемо робити локалізацію і щодо виробництва ракетних катерів і по будівництву тих же корветів", — підкреслив віцепремʼєр.

Нагадаємо, під час останньої зустрічі президента України Володимира Зеленського з лідером Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом підписали ряд двосторонніх угод в оборонній сфері.

    Реклама на dsnews.ua