• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Україна повернула з полону ще 50 захисників, зокрема й оборонців Маріуполя

Україна під час чергового обміну повернула з російського полону 50 захисників, серед них є 14 оборонців Маріуполя, зокрема 8 — з "Азовсталі"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні керівника Офісу президента Андрія Єрмака, передає "ДС".

Також із полону звільнили поранених у боях на Донецькому, Луганського та Запорізькому напрямках і бійців, яких утримували в Оленівці.

З-поміж звільнених 4 офіцерів та 46 військових із рядового та сержантського складу тероборони, Військово-морських сил, Нацгвардії, Держприкордонної служби, повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Більшість звільнених мають поранення та травми. Деякі захисники з ампутованими кінцівками або не мають можливості рухатися. Наймолодшому зі звільнених виповнилося 19 років, а найстаршому — 59.

Ватажок бойовиків тимчасово окупованої території Донеччини Денис Пушилін заявляв, що в межах обміну Росії віддали 50 військових, зокрема бойовиків невизнаних "республік".

Як писала "ДС", на думку аналітиків ISW, Росія стала частіше проводити обміни військовополоненими, ймовірно, щоб угамувати хвилю невдоволення в інформаційному просторі.

За останні півтора місяці внаслідок 7 обмінів полонених Україна зуміла повернути додому 428 полонених українців.

Так, 11 жовтня, відбувся обмін полоненими, в результаті якого повернулися додому 32 українські захисники. Того ж дня Україна повернула тіла 62 полеглих захисників, у тому числі з окупованої Оленівки Донецької області.

13 жовтня Україна повернула додому 20 своїх захисників. 17 жовтня додому повернулися 108 пололнених українських жінок. 29 жовтня вдалося звільнити 52 людей.

Ще один мастабший обмін вдалось провести 3 листопада — тоді з російського полону вдалося повернути ще 107 українських бійців, серед яких 74 захищали "Азовсталь".

11 листопада в результаті чергового обміну полоненими вдалося повернути 45 українських захисників та тіла двох полеглих воїнів.

У суботу, 26 листопада, відбувся черговий обмін полоненими. Україні вдалося звільнити 12 людей, серед них троє цивільних.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua