• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Україна просить Францію допомогти розблокувати 8 млрд євро макрофіну; Зеленський звернувся до Макрона

Президент України Володимир Зеленський під час розмови зі своїм колегою із Франції Емманюелем Макроном у понеділок, 1 серпня, попросив його допомогти з розблокуванням макрофінансової допомоги, яку має надати Євросоюз

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив у відеозверненні 1 серпня, передає "ДС".

"Я попросив пана президента (Макрона — ("ДС") допомогти нам розблокувати макрофін, який загальмувався у Європі. Хочу нагадати всім лідерам, що це 9 мільярдів євро. Це не дрібниці для нас, а важливі соціальні речі – це наші пенсії, це наші заробітні плати, підтримка для переселенців, і тому ми очікуємо відповідних рішень конкретних державних діячів", – сказав він.

Зазначимо, в офіційному повідомленні на сайті Зеленського про бесіду президентів України та Франції про це не йшлося.

Раніше в понеділок представниця Європейської комісії Аріанна Подеста заявила, що наразі Європейський Союз не має коштів, аби забезпечити другий транш макрофінансової допомоги Україні в розмірі 8 мільярдів євро.

"Наразі, згідно з нинішнім багаторічним бюджетним плануванням, немає доступних ресурсів для створення подушки безпеки. З огляду на це ми розглядаємо альтернативні рішення, зокрема використання гарантій з боку держав-членів", – зазначила вона.

Нагадаємо, другий транш макрофінансової допомоги Європейського союзу для України становитиме 8 мільярдів євро , тобто всю суму, що залишилася, передбачену новим пакетом допомоги.

12 липня стало відомо, що Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні додаткової макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд євро.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua