• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Україну в НАТО штовхає відчай, — Кулеба

Україна прагне вступити в НАТО, оскільки наша країна шукає безпеку

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтервʼю Reuters, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Ми не є членами будь-якого Альянсу безпеки… Так, так, ми-нація, яка відчайдушно шукає безпеки. І це спонукає нас бути активними, наполегливими, якщо дозволите", — заявив він.

При цьому він підкреслив, що Київ розчарований явним небажанням деяких європейських членів НАТО, які прагнуть не дратувати Москву, прийняти Україну.

За його словами, навіть президент Сполучених Штатів Джо Байден, заявивши про підтримку територіальної цілісності України, заявив, що Україна повинна викорінити корупцію і відповідати іншим критеріям, перш ніж вона зможе вступити в альянс.

Як повідомляла «ДС», в підсумковому комюніке саміту НАТО від 14 червня зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг пообіцяв підтримку України з боку країн-членів в питанні вступу.

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам країн Альянсу, однак висловив жаль у звʼязку з відсутністю конкретних термінів надання Україні ПДЧ.

На думку президента США Джо Байдена, війна на Донбасі не є перешкодою для членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО) на відміну від корупції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua