• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Уряд має розробити план реагування на морську блокаду України, — звіт Центру оборонних стратегій

Кабінет міністрів має розробити комплексний план реагування на можливу морську блокаду України з боку Росії, а також агресію Кремля з південного напрямку

Спільні навчання ВМС України та НАТО
Спільні навчання ВМС України та НАТО / armyinform.com.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Центру оборонних стратегій "Штормове попередження: зростаючі загрози в Чорноморському регіоні" за участі його розробників та запрошених експертів, передає "ДС".

Так, згідно з рекомендаціями у звіті, уряд має утворити центр морського кризового менеджменту, що в режимі реального часу міг би відслідковувати, прораховувати та аналізувати загрози з морського напрямку, моделювати відповідні варіанти реагування та надавати уряду рекомендації стосовно необхідних дій.

Також, зазначається у звіті, уряд має ініціювати створення постійно діючої робочої групи з питань безпеки Чорного моря в рамках міжнародного військового штабу в Брюсселі та відновлення постійної присутності представників України в Обʼєднаному командуванні ВМС НАТО у Нортвуді (Велика Британія). Також, переконані автори документа, Україна має співпрацювати з НАТО в питанні кризового планування, вироблення спільних позицій та спільних дій, а такоє покращення ситуаційної обізнаності.

Крім того, рекомендують автори звіту, Україна має виробити стратегію розбудови спроможностей Військово-морських сил країни, які, на їхню думку, мають будуватися на реалізації концепції "москітного флоту" — сукупності швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів, наприклад, торпедних, сторожових, ракетних, а також інших малих катерів. 

Для цього, вказано у звіті, Україна має отримати відповідну допомогу від США та Великої Британії.

Нагадаємо, 15 квітня Росія оголосила про закриття до жовтня 2021 року частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і судів інших країн. Своє рішення країна-агресор пояснила військовими навчаннями.

Дії РФ Держдеп США оцінив як "чергову неспровоковану ескалацію поточної кампанії Москви, спрямовану на підрив і дестабілізацію України". При цьому в Держдепі вказують, що такий розвиток подій викликає особливе занепокоєння на тлі повідомлень про скупчення російських військ на кордоні України.

Заступник глави міністра закордонних справ Російської Федерації Сергій Рябков 20 квітня пообіцяв, що рух торгових судів через Керченську протоку не буде обмежений.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua