• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В ОПУ розповіли, чи планують запроваджувати військовий стан через можливу атаку Росії

Військовий стан в Україні на тлі загрози вторгнення Російської Федерації не запроваджуватимуть. Усі чутки про це, які поширюються у ЗМІ, є фейками

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк / Фото Українська правда
Реклама на dsnews.ua

Про це радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив у коментарі "РБК-Україна", передає "ДС".

За його словами, всі новини, поширювані в різних трактуваннях про нібито планований в Україні воєнний стан, — це не більше ніж фейк. Він підкреслив, що цей фейк поширюють російські "засоби масової дезінформації", а також українські "спеціальні олігархічні канали".

"Його підхопили і деякі українські діячі, які намагаються привернути до себе увагу і не здатні придумати нічого кращого, ніж розносити фейки. Україна обороняється вже не перший рік без такого специфічного політико-юридичного стану, як воєнний стан. І не вважає за потрібне застосовувати його зараз — навіть на тлі інформації про загрозливу військову активність на території Росії поблизу наших кордонів", — зазначив Подоляк.

Він додав, що Україна закликає російську сторону перенаправити кошти, які витрачаються на підтримку загроз сусіднім державам та Європі, на соціальну підтримку своїх громадян.

Як писала "ДС", на початку листопада американські ЗМІ повідомили, що російські війська знову починають накопичуватися біля кордонів України, що викликає стривоженість чиновників у США та Європі.

20 листопада розвідка США попередила союзників, що Європа та США мають все менше часу, щоб розробити пакет економічних та військових заходів, які могли б стримати Росію у її планах розгортання військових дій проти України. Повідомляється, що скупчення російських військ сприймається серйозно і США не вважають, що це блеф.

21 листопада керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується атакувати Україну до кінця січня-початку лютого 2022 року.

За словами віцеспікера парламенту Олександра Корнієнка, Верховна Рада запровадить військовий стан за кілька годин у разі прямої агресії Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua