• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В "Слузі народу" стали на шлях Януковича і хочуть переглянути Угоду про асоціацію з ЄС

Реклама на dsnews.ua

У партії "Слуга народу" і в уряді вважають за необхідне переглянути умови Угоди про асоціацію з ЄС в економічній частині

Про це заявив в інтерв'ю РБК-Україна народний депутат фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, інформує "ДС".

"Вважаю, безумовно", — відповів Наталуха на питання, чи треба починати дискусію про перегляд умов Угоди про асоціацію з ЄС в економічній частині.

При цьому у нардепа уточнили, чи збігається його позиція з позицією профільного міністерства і чи готовий уряд це робити.

"Поки, наскільки я бачу, збігається. Я вважаю, що нам терміново потрібно переглянути умови... Просто з закритими очима підписувати все, на чому є штамп Європейського Союзу, ми не можемо, тому що це призводить до повного дисбалансу в економічній системі", — відповів він.

Наталуха розповів, що у нього була розмова з представниками однієї з ключових країн ЄС, які використовували слово brilliant (чудовий, — ред.) щодо опису нашої торгової динаміки з ними.

"Якщо ми візьмемо слайди, які вони показували щодо товарів, які ми експортуємо, а які – вони до нас, то ця динаміка виглядає так: у нас на першому місці по експорту – зерно, далі – олія, тваринні жири, злаки і мінерали, дерево, залізна руда. Тобто більшість – це сировина. У них – бойлери, обігрівачі, електричне обладнання, автомобілі та запчастини до літаків. Для них все точно brilliant, для нас – точно ні. Але вони зараз намагаються зробити все для того, щоб ми переуклали угоди на тих же умовах, на яких укладено це", — заявив депутат.

За його словами, поки що Україна не наполягала на змінах.

"Але чи в наших це інтересах? Я вважаю, що ні, тому що адекватний підхід — це імпортувати сировину, а експортувати продукцію. Вони так і роблять, а ми робимо все навпаки. Не в останню чергу — через поради наших західних партнерів", — додав "слуга".

Як відомо, у 2013 році тодішній президент Віктор Янукович призупинив процес підписання Угоди про асоціацію з ЄС, що послужило поштовхом для масових акцій протесту, що переросли в Майдан. У Партії регіонів тоді заявляли, що в разі підписання Угоди економіка України нібито дуже серйозно постраждає і це позначиться на рівні життя населення.

У 2041 році новий уряд Арсенія Яценюка розпорядився відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. 21 березня в Брюсселі був підписаний політичний блок Угоди про асоціацію. 27 червня була підписана економічна частина угоди.

    Реклама на dsnews.ua