• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В "Слузі народу" вже придумали, як вирішити колізію в законі про олігархів

Виправити юридичну колізію в законі про олігархів, яка виникла через підтримання несумісних поправок, можна шляхом відхилення однієї з них або ж завдяки внесенню змін до документа після того, як він набуде чинності

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев, інформує "ДС".

"Дійсно мова йде про помилку, яку зробив комітет, це наша спільна помилка, але ми це виправимо… або через статтю 131 регламенту або шляхом внесення змін до цього закону… Наразі йдуть консультації. Якщо ми не скористаємося процедурою 131-ої статті, на стіл президенту ляже той варіант, який є, а потім ми внесемо зміни … Закон через пів року набуде чинності, тому ніяких проблем з цим немає", — сказав нардеп у кулуарах парламенту.

Згідно зі ст. 131 регламенту ВРУ, у разі виявлення у поданому на підпис тексті закону редакційних неточностей або явних неузгодженостей між його положеннями спікер може внести на розгляд парламенту пропозиції щодо їх усунення.

Гетманцев вважає, що Дмитро Разумков, як автор однієї з прийнятих поправок, може бути не згоден з наміром її відхилити. Він також підкреслив, що принциповою позицією є те, що органом, який формує реєстр олігархів, має бути Рада національної безпеки і оборони України.

Також Гетманцев відреагував на "вдячність Разумкова" за те, що нардепи підтримали його поправку: "Я думаю, що у спікера завжди було класне почуття гумору. Я думаю, що це такий вишуканий тролінг".

Як писала "ДС", у законі про олігархів, ухваленому Верховною Радою 23 вересня, містяться принципові суперечності. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — що НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua