• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

У військовій частині на Чернігівщині виявили порушень майже на 40 млн грн, — Міноборони

Аудит Міноборони виявив ймовірні зловживання в одній із військових частин Чернігівської області, порушено кримінальну справу

Міноборони
У військовій частині на Чернігівщині виявили порушень майже на 40 млн грн
Реклама на dsnews.ua

По це йдеться у повідомленні Міністерства оборони, передає "ДС".

Як зазначається, аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 млн грн.

Наймасштабніше із чотирьох порушень — безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 млн грн збитків.

"Аудит встановив, що посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби. При чому в період з жовтня 2022-го по квітень 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалися, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених", — кажуть у міністерстві.

Під час перевірки Служби внутрішнього аудиту Міноборони встановлено факти перешкоджання діям аудиторів, додають у міністерстві.

"Щодо порушень посадових осіб — зокрема командира військової частини, — що призвели до втрат з державного бюджету, рішенням керівництва Міноборони матеріали передано до правоохоронних органів", — вказується в повідомленні.

Як писала "ДС", у Греції затримали громадянина України за підозрою у незаконному заволодінні коштами Міністерства оборони України у розмірі 43 млн грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua