• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Вагнергейт": у Зеленського могли зірвати операцію, щоб Бурба не став героєм

Однією з причин зриву спецоперації із затримання бойовиків ПВК Вагнера могли стати протиріччя між Офісом президента та тодішнім начальником Головного управління розвідки Василем Бурбою

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіли колишні співробітники ГУР для розслідування Bellingcat та The Insider, передає "ДС".

"Однією з причин зриву операції могло стати упереджене ставлення президента та його апарату до Василя Бурби, який уже мав тертя з офісом президента. Тріумфальне завершення такої значущої спецоперації зробило б його героєм в очах широкого загалу та додало б йому політичної ваги, чого, нібито, хотіли уникнути в апараті Зеленського. Джерела, близькі до Бурби, підтвердили The Insider, що відразу після арешту вагнерівців у Мінську він запропонував усім, хто знав про спецоперацію (крім президента), пройти тест на детекторі брехні, щоб з'ясувати, чи не просочилася інформація до білорусів", — йдеться у розслідуванні.

Новий глава ГУР Кирило Буданов не став коментувати обставини, що призвели до зриву операції. Водночас, він підтвердив, що про операції такого масштабу ГУР завжди доповідає президенту на всіх етапах.

Розслідувачі зазначають, що українська влада досі не надала пояснень необхідності перенесення спецоперації.

Як повідомляла "ДС", 17 листопада вийшло розслідування групи Bellingcat про зрив операції українських спецслужб із захоплення російських бойовиків ПВК Вагнера, які воювали на Донбасі. Журналісти стверджують, що спецоперація була настільки складною і масштабною, що не має аналогів у світі.

За даними розслідувачів президент Володимир Зеленський знав про підготовку спецоперації задовго до фінального етапу. А глава Офісу президент Андрій Єрмак запропонував перенести операцію на тиждень, щоби не зірвати новий режим припинення вогню.

Крім того стало відомо, що важливим учасником спецоперації був завербований офіцер середньої ланки ГРУ Міноборони РФ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua