• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Вагнергейт": українська розвідка провела фантастичну спецоперацію, яка увійде в історію

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) провело фантастичну спецоперацію, яка увійде у підручники та навчальні посібники усіх спецслужб світу

ГУР МОУ
ГУР МОУ
Реклама на dsnews.ua

Про унікальну спецоперацію та причини її зриву йдеться у матеріаліі-розслідуванні Bellingcat, інформує "ДС".

Незалежні журналісти-розслудувачі встановили обставини унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснафті", вдалося вивезти з Російської Федерації понад 30 найбільш значних бойовиків ПВК "Вагнера", які причетні до військових злочинів в Україні.

У матеріалі докладно розповідається про сценарій підготовки спецоперації, який "за своєю складністю та продуманістю залишив далеко позаду найкращі серіали HBO та Netflix". При цьому журналісти Bellingcat стверджують, що спецоперація була настільки складна та масштабна, що не має аналогів у світі.

Як повідомляла "ДС", група журналістів-розслідувачів Bellingcat оприлюднила першу частину звіту про причини зриву спецоперації із затримання українськими спецслужбами в Білорусі російських бойовиків ПВК "Вагнера", які воювали на Донбасі на боці терористів та причетні до вбивств і військових злочинів.

Фільм-розслідування журналістської групи Bellingcat про зрив операції спецслужб із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера" вийде на початку 2022 року.

Нагадаємо, сюжет американського телеканалу CNN підтвердив підозри про причетність української влади до зриву спецоперації із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера", а також актуалізував претензії до глави Офісу президента Андрія Єрмака. Але в Офісі президента Володимира Зеленського вважають, що свідчення джерел, на яких будується матеріал CNN про операцію з "вагнерівцями", ненадійні, а самі дані нічим не відрізняються від викладених у "Комсомольській правді" у 2020 році.

Глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія назвав "чухнею" сюжет телеканалу CNN про "вагнерівців".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua