• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Велике переселення" відкладається: суд повернув в користування Богатирьовій держдачу в Кончі-Заспі

Голосіївський суд Києва зобов’язав Будинок відпочинку "Конча-Заспа" забезпечити вільний доступ ексміністерці охорони здоров’я часів Януковича Раїсі Богатирьовій та її сім’ї до державної дачі

Реклама на dsnews.ua

Про це в суботу, 27 листопада, повідомило видання "Главком" із посиланням на матеріали суду, передає "ДС".

13 липня 2021 року Будинок відпочинку "Конча-Заспа" Державного управління справами повідомив Богатирьовій про дострокове розірвання договору про користування будинком. Підставою стали заборгованість за енергоносії та самовільне встановлення будинку охорони.

Богатирьова швидко ліквідувала борги і подала позов до суду з метою визнання протиправним розірвання інвестиційного договору в односторонньому порядку. Разом з тим, вона направила до суду заяву, в якій просила заборонити будинку відпочинку "Конча-Заспа" укладати договори з кимось іншим на користування її будинком та забезпечити позивачці та членам її сім’ї до нього вільний доступ.

Аргументи Богатирьової зводилися до того, що, починаючи з січня 2008 року, вона уклала інвестиційний договір про будівництво будинку на території держдачі "Конча-Заспа". У 2014 році Будинок відпочинку "Конча-Заспа" прийняв в експлуатацію збудований будинок Богатирьової, чим визнав факт закінчення реалізації інвестиційного проєкту.

Відповідно до умов договору, після закінчення робіт організація зобов’язана передати об’єкт Богатирьовій в користування на 25 років. Однак у липні 2021 року з нею достроково розірвали договір про користування будинком.

На думку суду, заборона передавати будинок Богатирьової в користування іншими особами та забезпечення вільного доступу Богатирьовій до будинку "забезпечить ефективний судовий захист прав та законних інтересів заявника, а також членів його сім’ї".

Раніше журналісти Bihus.info з’ясували, що будинок Богатирьової має площу у 641 кв. м. та належить до першого, найвищого, класу комфортності. Відповідно, орендна плата за квадратний метр в екс-чиновниці теж найвища. За прайсом "Кончі-Заспи", у 2020-му році усе це мало б коштувати майже 200 тис. грн на місяць – без оплати комунальних послуг.

 "Главком" зазначає, що, крім Богатирьової, з державної дачі "Конча-Заспа" виселили колишнього голову Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка. Однак через суд він заборонив Будинку відпочинку "Конча-Заспа" передавати в користування іншим особам будинок №78, яким екс-чиновник користується з 2002 року. Наразі Семиноженко у суді оскаржує розірвання з ним договору.

Нагадаємо, виселення колишніх чиновників з державних дач ініціював президент України Володимир Зеленський. У травні 2021 року він доручив Раді національної безпеки та оборони України провести аудит земель і резиденцій Конча-Заспи і Пущі-Водиці та встановити перелік осіб, які там проживають, а саме колишніх високопосадовців. У подальшому, як висловився Зеленський, планується "велике переселення цих народів".

Згодом Зеленський повідомив, що відсторонений від виконання обовʼязків голова Конституційного суду України Олександр Тупицький виїхав з державної дачі у Конча-Заспі.

Також президент запевнив, що після проведення запланованої ревізії державних дач там не проживатимуть люди, що повʼязані з президентом України.

Відзначимо, у 2020 році ЗМІ повідомили, що президент Володимир Зеленський продав свій будинок і разом з сімʼєю переїздить до державної резиденції "Конча-Заспа", відомої як "дача Ющенка". Пізніше в Офісі президента підтвердили дану інформацію, зазначивши, що глава держави буде жити в резиденції тимчасово.

До виборів сам Зеленський запевняв, що в державних резиденціях сенсу не бачить. У той же час на Банковій стверджували, що проживання президента на держдачі обумовлено питаннями безпеки.

Пізніше журналісти показали, в яких "скромних" умовах буде жити президент Зеленський і його сімʼя на дачі в Конча-Заспі. Після переїзду на державну дачу президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська влаштували там ремонт, зокрема зняли люстри і перефарбували стіни в сірий.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua