• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Відкрите електронне декларування: Веніславський розповів, чиї дані все ж приховають

В Україні відновили обов'язок чиновників подавати електронні декларації, але громадяни не матимуть доступу до всіх документів посадових осіб

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив представник президента у Верховній Раді, член комітету парламенту з питань безпеки й оборони Федір Веніславський на брифінгу, передає "ДС".

Він назвав рішення Ради з підтримки вето президента Володимира Зеленського щодо е-декларацій дійсно важливим.

"Мова йшла про те, що президент наполіг аби всі декларації високопосадовців, народних депутатів, керівників центрального органу виконавчої влади, керівників сектору безпеки й оборони й інших тих посадових осіб, діяльність яких пов'язана з підвищеними ризиками, були у відкритому доступі", — наголосив нардеп.

Так, парламент підтримав ці ініціативи, але з урахуванням того, що Україна перебуває в стані війни.

Таким чином декларації військовослужбовців, діяльність яких пов'язана з безпосередньою небезпекою для їх життя і здоров'я, будуть закритими. Але у всіх державних посадовців цілодобово буде відкритий доступ до їхніх декларацій.

Окрім цього, є певні обмеження щодо тих осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

"Представники органів держвлади, місцевого самоврядування — на них також не будуть поширюватися вимога щодо відкриття цілодобового доступу до цих декларацій. Оскільки це також пов'язано з їх безпекою", — додав Веніславський.

Як писала "ДС", 12 вересня Зеленський наклав вето на законопроєкт про е-декларування, який мав залишити реєстри закритими ще на рік.

Цього ж дня на сайті Верховної Ради були опубліковані пропозиції президента до ветованого законопроєкту про відновлення електронного декларування.

18 вересня Антикорупційний комітет Верховної Ради одноголосно підтримав пропозицію президента Володимира Зеленського до законопроєкту №9534 щодо відкриття реєстру декларацій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua