• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Вітренко звернувся до ОАСК з вимогою зупинити припис щодо його звільнення

Глава правління НАК "Нафогаз України" Юрій Вітренко вимагає через суд зупинити дію нового розпорядження Національного агентства з питань запобігання корупції щодо його звільнення

Юрій Вітренко
Юрій Вітренко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Окружного адміністративного суду Києва, передає "ДС".

Повідомляється, що сьогодні до суду від Вітренка надійшов адміністративний позов і заява про його забезпечення. Відповідачем зазначено НАЗК, третіми особами — Кабінет міністрів України і "Нафтогаз".

"Зокрема, в заяві про забезпечення позову Юрій Вітренко просить ОАСК призупинити дію припису НАЗК, датованого 1 липнем 2021 року. У той же час у позовній заяві позивач просить визнати протиправним та скасувати даний припис Нацагентства", — йдеться в повідомленні.

Наразі суд вирішує питання про наявність правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі.

Як писала «ДС», 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України" і призначив Юрія Вітренка. Коболєв заявив, що про свою відставку дізнався з повідомлень у ЗМІ. Національна компанія назвала рішення уряду про звільнення Коболєва "юридичною маніпуляцією".

3 травня незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" в своєму листі до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля заявили, що призначення Вітренка відбувалося за наявності у останнього ознак конфлікту інтересів.

Глава наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд через припис Національної агенції з питань запобігання корупції ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка.

У приписі глави НАЗК Олександра Новікова сказано, що Кабмін зобовʼязаний розірвати контракт з главою НАК "Нафтогаз" Юрієм Вітренком і скасувати відповідне розпорядження про його призначення керівником НАК, оскільки воно є незаконним.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua