• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ВМС України не потрібні великі кораблі, — експерт

Українським військово-морських силам потрібна певна зброя у певному місці морської ділянки, а не великі кораблі

Андрій Риженко
Андрій Риженко / Скріншот UATV
Реклама на dsnews.ua

Про це в ході презентації звіту Центру оборонних стратегій "Штормове попередження: зростаючі загрози в Чорноморському регіоні" заявив експерт Центру Андрій Риженко, передає "ДС".

Так, експерт наголосив на тому, що в Україні має зʼявитися "москітний флот" — сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів, наприклад, торпедних, сторожових, ракетних, а також інших малих катерів. 

"Нам не потрібні великі кораблі, нам потрібна певна зброя в певному місці морської ділянки", — сказав Риженко.

Нагадаємо, 15 квітня Росія оголосила про закриття до жовтня 2021 року частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і судів інших країн. Своє рішення країна-агресор пояснила військовими навчаннями.

Дії РФ Держдеп США оцінив як "чергову неспровоковану ескалацію поточної кампанії Москви, спрямовану на підрив і дестабілізацію України". При цьому в Держдепі вказують, що такий розвиток подій викликає особливе занепокоєння на тлі повідомлень про скупчення російських військ на кордоні України.

Заступник глави міністра закордонних справ Російської Федерації Сергій Рябков 20 квітня пообіцяв, що рух торгових судів через Керченську протоку не буде обмежений.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua