• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Військова активність навколо України в найближчі місяці буде підвищеною, — Арестович

Найближчими місяцями через цілий ряд причин військова активність навколо України буде підвищеною

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник глави Офісу президента, спікер Української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович, передає "ДС".

"У світі все виразніше формується дві коаліції: цифрових демократій колективного Заходу і авторитарних режимів (КНР, РФ, Іран), фактично нова Крижана війна. Україна де-факто виступає правим флангом європейської оборони. По суті, зараз вже почалися Defender Europe-2021, натівські навчання. На першому етапі йде серія навчань з перекидання і формування військових угруповань, їх логістичного забезпечення. Потім — серія навчальних маневрів у Чорному морі, і в травні-червні пройде активна фаза. У цьому році у фокусі зусиль натівських планувальників — Балкани і Крим. Ну і логічно - все, що на північ від Криму", — написав Арестович на своїй сторінці в Facebook 1 квітня, коментуючи підсумки засідання ТКГ 31 березня.

Він зазначив, що посилена військова активність Росії, сливи переміщень військової техніки, концентрація військ на кордоні з Україною "може бути їхньою реакцією у відповідь на масштабне відпрацювання Альянсом теми обмеження російських військових зусиль Москви".

"Плюс — початок підготовки до російсько-білоруських навчань "Захід-2021", активна фаза яких спланована на вересень, а підготовчі дії — теж фактично почалися. Як бачимо, військова активність навколо України в найближчі місяці буде підвищеною. Це означає, що загальний контур військової безпеки нам забезпечений ... і керівництво України, і керівництво НАТО (країн НАТО) дуже добре розуміє логіку того, що відбувається", — зазначив спікер української делегації.

За його словами, завдання чинної влади України на даному етапі — зняти військову складову, зробити так, щоб менше гинуло військових і мирних громадян.

"На жаль, РФ в будь-який момент може завдавати нових втрат на фронті. Нам доводиться робити дипломатичні зусилля по зняттю гостроти військової компоненти в умовах, коли доводиться вибирати між меншими і більшими втратами, прагнучи звести їх нанівець принципово", — додав Арестович.

Раніше Олексій Арестович заявив, що між посиленням обстрілів з боку російських бойовиків на Донбасі і засіданнями Ради національної безпеки і оборони існує очевидний взаємозв'язок.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua