• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Вселенський патріархат визнав московську анафему Мазепі неканонічної

Реклама на dsnews.ua
Вселенський патріархат не визнавав канонічної анафему, яка була накладена на українського гетьмана Івана Мазепу Руською православною церквою

Про це заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельмиський Іов (Геча), повідомляє "ДС" з посиланням на "Главком".

За його словами, вона була накладена на гетьмана з політичних мотивів. "Незважаючи на накладення Російською Церквою на гетьмана Мазепу неканонічної анафеми, представники Вселенського патріархату її не визнавали, адже вона була накладена за політичними мотивами, як засіб політично-ідеологічних репресій і не мала жодних віросповідних, богословських або канонічних причин", - сказав він.

Архієпископ Іов пояснив, що після першого зруйнування російськими військами Запорозької Січі в 1709 році українське козацтво, яке перейшло під протекторат кримського хана, повернулося під юрисдикцію Константинопольського патріархату, і Мазепа разом з Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив.

"В еміграції в р. Бендери Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату. Саме вони надихали його на смертному одрі та відпустили від гріхів, а потім і відспівували. Його тіло було покладено в православній церкві містечка Варниці, яка перебувала в юрисдикції Вселенського патріархату, а потім його перепоховали в місті Галац на Дунаї, де в центральному соборі Свято-Георгіївського монастиря місцевий митрополит відслужив заупокійну службу по покійному гетьману. Цей митрополит був ієрархом Вселенського патріархату. Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-Церкви, Вселенського патріархату! ", - підкреслив єрарх Вселенського патріархату.

    Реклама на dsnews.ua