• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Єрмак розповів, що Лукашенко не віддав "вангерівців", оскільки Україна "не підготувала документи"

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розглядав можливість видати бойовиків ПВК "Вагнера" офіційному Києву, але з'ясувалося, що "жодного документа, необхідного для екстрадиції злочинців, а, відповідно, і для їхнього арешту в Україні, взагалі не існує "

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Єрмак розповів в інтерв'ю РБК-Україна, повідомляє "ДС".

"Вже після того, як цих людей було затримано на території Білорусі, справді була розмова президента з Лукашенком... І я знаю, що Лукашенко справді розглядав можливість видачі нам привезених туди з Росії людей... І, як мені відомо, після розмови президента Зеленського з президентом Лукашенко відповідні органи почали готувати документи. Планувалося, що генпрокурор полетить туди з цими документами. І тут виявилося, що жодного документа, необхідного для екстрадиції злочинців, а відповідно і для їхнього арешту в Україні, взагалі немає", — сказав глава президентської канцелярії.

Глава ОПУ підкреслив, що не розуміє, чому не було дотримано процедури і не були готові документи.

А сам варіант спецоперації з посадкою літака для затримання "вагнерівців" він назвав "авантюрою чистої води" та "військовим злочином", після чого Україна "виявилася б у міжнародній ізоляції".

"А якби на борту були жінки та діти? А ви можете уявити собі можливі варіанти поведінки головорізів при екстреній посадці літака на території країни, де їм загрожує довічне ув'язнення? Прикривати військові операції цивільним населенням – немислимо, це військовий злочин. Весь сценарій – авантюра чистої води. Якби ми затвердили цю операцію, Україна опинилась би в міжнародній ізоляції", — сказав Єрмак.

Єрмак запевняє, що українська влада довго мовчала про спецоперацію, щоб "не завдати шкоди нашій розвідці", бо після детальних оповідань про документування "вагнерівців" в українських розвідників "сильно звузилося коло можливостей для проведення таких спецоперацій".

Він також переконує, що не давав жодних команд тодішньому голові української розвідки Василю Бурбе, як і президент Володимир Зеленський не санкціонував операцію із затримання "вагнерівців". Він нагадав, що "президент чітко сказав, що це була операція не наших спецслужб, і багато деталей тому підтвердження".

Глава ОП додав, що крапки над "i" з усіх цих питань мають розставити правоохоронні органи.

Нагадаємо, 30 листопада ВР України ухвалила проміжний звіт ТСК з розслідування можливих протиправних дій, які могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України та становити загрозу національній безпеці України. У тексті звіту йдеться про так звану справу "вагнерівців" – невдалу спробу затримати понад 30 росіян-бойовиків ПВК "Вагнера", які воювали проти України. Основний результат звіту – встановити, хто відповідальний за перенесення дати затримання, не вдалося, але плани арешту найманців справді були.

Нагадаємо, сюжет американського телеканалу CNN підтвердив підозри про причетність української влади до зриву спецоперації із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера", а також актуалізував претензії до глави Офісу президента Андрія Єрмака.

Також, за даними журналістів-розслідувачів Bellingcat, керівник ОПУ Єрмак пропонував перенести на тиждень операцію із затримання найманців приватної військової компанії "Вагнера".

Як писала "ДС", голова Офісу президента України Андрій Єрмак відвідав 30 листопада Держбюро розслідувань, де дав свідчення у справі "вагнерівців".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua