• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Євросоюз допомагає Україні спілкуватися з владою Угорщини, — Стефанішина

Комунікація між Україною та Угорщиною, яка займає проросійську позицію, проходить через взаємодію з Європейським Союзом

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі національного телемарафону, передає "ДС".

"Угорщина – це якраз та країна, яка ухвалила свідоме рішення не надавати системну фінансову допомогу Україні, намагалась кілька разів блокувати фінансову допомогу Європейського Союзу для України, а також не надає військову допомогу нашій державі. Тому основна комунікація в питаннях, які залежать від Угорщини, здійснюється через взаємодію з Європейським Союзом", – сказала вона.

Стефанішина наголосила, що наразі такий формат комунікації досить успішно себе показав.

"Але ця країна (Угорщина) справді показала своє обличчя. Зокрема голосуючи за останній пакет санкцій, саме Угорщина наполягала на виключенні із санкційного пакета трьох міністрів уряду злочинної Російської Федерації. І я думаю, що це більш красномовна позиція цієї країни, ніж будь-які заяви", – додала вона.

Нагадаємо, 6 грудня Угорщина на засіданні міністрів фінансів Європейського Союзу заблокувала надання Україні 18 млрд євро допомоги у 2023 році. Однак пізніше усі країни ЄС підтримали виділення коштів Україні.

Як писала "ДС", 18 вересня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що війна в Україні триватиме до 2030 року, Україна втратить третину чи половину своєї території, Євросоюз розпадеться в наступне десятиліття, а його партія керуватиме країною до 2060 року.

19 вересня радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Орбан є "троянським конем" Росії у Євросоюзі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua