• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Загроза з Криму: на Херсонщині формують загони тероборони

У Херсонській області формується територіальна оборона з військовозобов'язаних громадян у зв'язку зі збільшенням кількості російських військових на кордоні України і в окупованому Криму

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир, передає "ДС" з посиланням на "Крим.Реаліі".

"Зараз у звʼязку з подальшою мілітаризацією Росією тимчасово окупованого півострова Крим, збільшенням чисельності їхніх військ поблизу державного кордону України, головнокомандувачем Збройних сил України ухвалено рішення про проведення позапланових навчальних зборів 124 окремої бригади ТрО на території нашої області з 7 до 16 квітня", — повідомив козир.

За його словами, на Херсонщині формуються 8 підрозділів ТрО загальною чисельністю понад 4 тисячі військовозобовʼязаних — це окремий стрілецький батальйон, окрема бригада ТрО в складі управління і 6 окремих батальйонів.

"Херсонщина лідирує щодо територіальної оборони. Це вже четверті навчальні збори… Всі хлопці, яких ми призвали, – наші громадяни, наші земляки, практично всі з них брали участь у попередніх трьох навчальних зборах. Є і досвід, і знання", — повідомив військовий комісар Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Зіньковський.

Як повідомляла "ДС", головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій і Луганській областях. За даними групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, маскуючи її номерні знаки.

У Держдумі РФ сказали, що Російська Федерація в разі подальшого загострення на Донбасі може офіційно ввести війська для "захисту" місцевих жителів і російських громадян.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua