• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Закон про деолігархізацію прискорить членство України в НАТО, — Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що деолігархізація є ключовим елементом на шляху до євроатлантичної інтеграції України

Олексій Данілов
Олексій Данілов
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на конференції на тему "Протидія впливу олігархів" у рамках форуму "Україна 30. Економіка без олігархів", передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

За словами Данілова, "після набуття Україною незалежності олігархічні групи, які сформувалися у державі, дедалі більше впливали на економіку, використовували все потужніші інструменти для розширення свого впливу на політикум", і зараз "ці речі не дають можливості нашій країні розвиватися".

 "Коли ми читаємо Конституцію — у нас є прагнення стати повноправним членом НАТО.

Але якщо залишатиметься олігархічна економіка та корупційна складова, як її невід’ємний елемент, ми ніколи не увійдемо в НАТО", — підкреслив він.

"Боротьба з олігархами — це фундаментальна річ, адже вступ до НАТО — це одна із важливих запорук нашої незалежності", — додав Данілов.

Він вважає, що ухвалення внесеного Зеленським закону про деолігархізацію прискорить рух України до Європи та членства в НАТО.

"У мене велике бажання, щоб депутати відповідально поставилися до цього закону. За депутатським корпусом — наступний крок на шляху боротьби з цією хворобою", — резюмував секретар РНБО.

Як повідомляла «ДС», у підсумковому комюніке саміту НАТО від 14 червня зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг пообіцяв підтримку Україні з боку країн-членів у питанні вступу.

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам країн Альянсу, однак висловив жаль у звʼязку з відсутністю конкретних термінів надання Україні ПДЧ.

На думку президента США Джо Байдена, війна на Донбасі не є перешкодою для членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО) на відміну від корупції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua