• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Закон про "Вовину тисячу" відправили на підпис Зеленському

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон, яким передбачено виділення восьми мільярдів гривень із державного бюджету на 2021 рік для виплати однієї тисячі гривень українцям, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані в картці документу на сайті парламенту, передає "ДС".

Наразі законодавчий акт направлено на підпис Президенту Володимиру Зеленському.

Закон передбачає збільшення додатково на п’ять мільярдів гривень видатків загального фонду державного бюджету за новою бюджетною програмою — "Надання допомоги в рамках програми "єПідтримка".

Також він збільшує на 2,2 млрд грн видатки загального фонду держбюджету за бюджетною програмою "Заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками".

Джерелом покриття цих видатків визначено надходження від податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів на 10,2 мільярда гривень.

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" (щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2)" (№6297).

Як повідомляла "ДС", 15 листопада президент Володимир Зеленський анонсував нову програму підтримки креативного, спортивного та транспортного секторів економіки, згідно з якою громадяни, щеплені від COVID-19 двома дозами вакцини, можуть отримати по тисячі гривень через програму "Дія". Глава держави зазначив, що ці кошти можна буде витратити на придбання абонементів до спортзалів, відвідування кінотеатрів, театрів або купити квитки для подорожей усередині країни. За словами Зеленського, до кінця року на програму буде виділено близько 3 млрд грн і стільки ж — на початку 2022 року. Президент запевнив, що ця програма діятиме не один місяць, і держава забезпечить альтернативну можливість отримати тисячу гривень усім вакцинованим громадянам України, зокрема людям похилого віку.

Прессекретар президента Сергій Никифоров пояснив, що ці гроші стануть своєрідним депозитом, який можна буде витратити на певний перелік послуг. Їх неможливо буде отримати готівкою на руки.

Пізніше стало відомо, що витратити тисячу гривень можна буде протягом 4 місяців.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua